En Güncel Mekan

LİSELİYE “E -TAKİP”

Posted by ucurumcicegi Kasım 6, 2008

Milli Eğitim Bakanlığının, velilere çocuklarının durumunu internetten izleme imkanı veren “e-Okul Projesi”, ilköğretimden sonra ortaöğretim okullarında da uygulanacak.
Liselilere, bu yarıyılda “sanal karne” verilecek. Bu çerçevede, lise öğrencilerine karneleri yarıyıldan itibaren internet üzerinden verilmeye başlanacak. Öğrenciler sistemden okul ve T.C kimlik numaralarını girerek, karnelerini görebilecek.

e-Okul Projesi”, velilere çocuklarıyla ilgili okula devam durumu, karne notları gibi verileri izleme olanağı sunmanın yanısıra öğrencilerin okudukları kitaplardan aldıkları belgelere, haftalık ders programlarından davranış puanlarına tüm bilgilerin elektronik ortama alınmasını, iş ve işlemlerin buradan yürütülmesini öngörüyor.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, “e-Okul Sisteminin Ortaöğretim Okullarında da Uygulanması” konulu genelge yayımladı.

Genelgede, “e-Okul Projesi”nin amaç, uygulama aşamaları ve hedeflerini anımsatan Çelik, sistemin okul öncesi ve ilköğretim okullarında velilere çocuklarını izleme olanağı sunduğu, okullara da iş ve işlemleri bürokrasiden uzak, hızlı bir şekilde yerine getirme imkanı verdiğini anlattı.

Çelik, tüm ilköğretim okullarında standart bir yapı oluşturulmasını sağladığına işaret ettiği “e-Okul Projesi”nin, ortaöğretimde de başlatılması için gerekli altyapının hazır olduğunu bildirerek, “uygulamaya geçilebilir” dedi.

“e-Okul Projesi”nin tüm resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında uygulanacağını duyuran Çelik, “yarıyılda karneler bu sistemden alınacağı için öğrenci bilgilerinin tamamının sisteme girilmesi ve günlük bilgilerin düzenli işlenmesi” talimatı verdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: