En Güncel Mekan

DOĞAL GAZDA İNDİRİM YAPAMAYIZ

Posted by ucurumcicegi Kasım 4, 2008

Kadir Topbaş, Doğal Gaz Fiyatlarında Bir İndirim Yapamayacaklarını Belirterek, “Çok Cüzi Rakamlarla Vatandaşa Doğal Gaz Satıyoruz” Dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, doğal gaz fiyatlarında bir indirim yapamayacaklarını belirterek, “Çok cüzi rakamlarla vatandaşa doğal gaz satıyoruz” dedi.Topbaş, doğal gaz fiyatlarında indirim yapılıp yapılmayacağı yönündeki soruyu yanıtlarken, “Gözden geçiririz ama çok düşük kar marjımız var. Yarın koordinasyon toplantısında onuşuruz ama zannetmiyorum, İGDAŞ‘ın bunu sübvanse edecek imkan ve kaynağı yok” dedi.

Doğal gaz fiyatlarına yapılan yüzde 22 oranındaki son zammın İstanbul’da hava kirliliğini artırıp artırmayacağına ilişkin sorular üzerine de Topbaş, “Şu anda İstanbul’da doğal gaz kullanım oranı yüzde 95’lerde. Yüzde 5 oranında da kömür kullanan var. Biz İstanbul’a niteliksiz kömür girişine izin vermiyoruz. Doğal gaz medeni bir yakıt, onu kömür fiyatıyla kıyaslamak doğru değil. Zam kömür kullanımını artırmayacak. Hava kirlenmesine ilişkin bir endişem de yok” diye konuştu.

Topbaş, “Beşiktaş ile Sarıyer arasında denizin altından tünelle metro inşa edileceği” konusunun yanlış anlaşıldığını belirterek, deniz altından değil, sahil boyunca karadan Beşiktaş-Sarıyer ulaşım aksında yer yer yerleşimin de altından geçecek bir metro projesi yaptıklarını söyledi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: